Україна 27 червня 2026 року повернула додому ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала в неволі з 2022 року.

Хто повідомляє: про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, повернення українців стало можливим завдяки гуманітарній роботі та взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Омбудсман також висловив подяку Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та іншим державним органам, які працювали в межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Повернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / TelegramПовернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / Telegram

На Батьківщину повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх російські окупанти незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, а також територій Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Серед звільнених є мешканець Бучанського району Київщини, де під час окупації російські війська вчиняли численні воєнні злочини.

Повернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / TelegramПовернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / Telegram

Історії звільнених українців вкотре свідчать про свавілля окупантів. Одного з чоловіків викрали просто з власного будинку лише через те, що його сини проходять службу у Збройних силах України. Іншого затримали дорогою на роботу в перший день повномасштабного вторгнення.

Серед тих, хто повернувся додому, також є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Саме в день його затримання росіяни захопили й волонтерку та військову медикиню Тайру, яку вдалося звільнити раніше.

Повернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / TelegramПовернення цивільних українців з роійього полону, 27.06.2026. Фото: Дмитро Лубінець / Telegram

“Вдалося повернути додому ще сімох цивільних громадян України, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі”, — зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсман наголосив, що держава й надалі докладатиме всіх зусиль для повернення кожного українця, який незаконно утримується Росією, незалежно від того, чи йдеться про цивільних, чи про військовополонених.

“Кожне таке повернення — це ще одна перемога людяності над безправ'ям. Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної”, — підкреслив Дмитро Лубінець.

Звідки ви читаєте наше видання Нижні Сірогози.Сity?
Це анонімно та безпечно.
Вільна територія України
69%
Окупована територія України
31%
всього голосів: 324
Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися